Kino Grażyna Strzelin

Wielki zielony krokodyl domowy

FamilijnyKomediaMuzyczny

Lyle, Lyle, Crocodile

USA, 2022

Reżyseria: Will Speck, Josh Gordon

Obsada: Javier Bardem, Scoot McNairy, Constance Wu

od 7 lat | 106 min

dubbing

Gramy od 02.12.2022 do 13.12.2022

"Wielki Zielony Krokodyl Domowy" to ekranizacja serii książek dla dzieci autorstwa Bernarda Wabera.Pierwsza z serii książeczek miała tytuł "The House on East 88th Street".W latach 80-tych premierę miał animowany musical "Lyle, Lyle Crocodile: The Musical", który zyskał znakomite recenzje i sympatię widzów.


Kiedy rodzina Primmów przeprowadza się do Nowego Jorku, ich syn, Josh z trudem przystosowuje się do nowej szkoły i nowych przyjaciół.

Wszystko to zmienia się, kiedy chłopiec poznaje Lyle'a - śpiewającego krokodyla (Shawn Mendes), który uwielbia kąpiele, kawior i muzykę i mieszka na strychu ich domu. Dwójka szybko się zaprzyjaźnia, ale kiedy na Lyle'a czycha zły sąsiad, pan Grumps (Brett Gelman), Primmowie muszą połączyć siły z właścicielem Lyle'a, Hectorem P. Valenti (Javier Bardem), aby pokazać światu, że nie ma nic złego w wielkim śpiewającym krokodylu o wspaniałej osobowości.

W filmie usłyszymy oryginalne piosenki w wykonaniu Shawna Mendesa, napisane przez autorów piosenek do filmu "Król rozrywki", Benjego Paska i Justina Paula.